Teknoloji

Teknoloji

Robusta’nın yazılım robotları, aşağıdaki yöntemlerle sistem bağımsız çalışabiliyorlar.

Masaüstü

Hangi işletim sistemi ya da sistemde olursa olsun, masaüstü uygulamalarda kullanılabilen yazılım robotları, BT sisteminde değişiklik olmadan kurulur ve hiçbir programlama bilgisi gerektirmeden kullanılabilir.

Web

Özel sektörden kamuya kadar birçok kurumda çevrimiçi sistemler ana iş fonksiyonları için yaygın olarak kullanılıyor. Platform bağımsız bir ortam sunan web sitelerindeki form doldurma, veri çıkartma, uygulamalar arası veri aktarımı, test ve raporlama gibi süreçler de otomasyona dahil edilebiliyor.

Arayüz

Uygulamalar ve yazılım platformları da kurumların iş yükünde önemli bir pay sahibi. Robusta robotları ile veri toplama ve girişi, otomatik test, entegrasyon ve içerik konularındaki çalışmalar otomatik hâle getirilebiliyor. Olay Kayıt ve Optik Karakter Okuma (OCR) desteği de pratik bir çözüm sunuyor.

Diğer

Akıllı kayıt sistemi ile yapılacak işlemleri algılayarak sürecini kendi oluşturan Robusta robotları, kurulumu tamamlandıktan sonra ekran ve çözünürlükten bağımsız olarak her cihazda çalıştırılabilir. RPA süreçlerinin tamamı arka planda gerçekleşirken, sistemlerin aynı anda kullanımını mümkün kılarlar.